25 Temmuz 2012 Çarşamba

çok uzun zamandır sesimin soluğumun çıkmayışının ardındaki sebep işte bu dostlar. Ben anne oluyorum. İçimde minik bir cana hayat veriyorum. O büyüyor ben büyüyorum. O içimde kıpır kıpır hareket ettikçe aklımı yitirecek gibi oluyorum.

Oğlum henüz çok küçük. 16. haftamızı geride bırakıyoruz bu hafta. Yani dolu dolu 4 aylık oluyor. Çok şükür şu ana kadar hamilelikle ilgili ciddi sıkıntılarım olmadı. Aşerme, kusma, bulantı hiç bilmedim. Yanlızca bu ara biraz midem yanıyor o kadar. Doktorum bebeğe psikolojik olarak hazır olduğum için bu tür sıkıntılarımın olmadığını düşünüyor. Kim bilir belki de öyledir.

İlk aylar yanlızca çok yorgun ve halsiz olduğumu hatırlıyorum. Bazı günler yataktan dahi çıkmak istemiyordum. Tek istediğim uyku uyku ve uykuydu :)) Şimdi ise sıcaklarla boğuşuyorum. Neyseki ilk aylarıma denk geldi. Son ayları sıcaklara denk gelen tüm hamilelere Allah yardım etsin.

İlk bebeğim olduğu için her konuda bilgi sahibi olmaya çalışırken çok fazla da kafamı ayrıntılarla karıştırmak istemiyorum. Biliyorum ki her kadının hamileliği, ve bebekleri farklı. Tek bir doğru olmadığı gibi uygulamalarda çok farklı. Ben işin keyifli taraflarıyla ilgilenmeyi kafamı bilgi kirliliğinden uzak tutmaya çalışıyorum. Son zamanlarda yeni anne olmuş blog sahibelerinin sayfalarını sık sık ziyaret ediyor, fikirlerini not alıyorum. Zira bu bilgilere çok ihtiyacım olacak.

Bayram sonrası yavaş yavaş hazırlıklara başlamayı istiyorum. Elim her gördüğüme gitse de herkesin tavsiyesi abartmamam konusunda hem fikir. Bakalım kendimi alışveriş konusunda ne kadar frenleyebileceğim.

Şimdiden uyarmak istiyorum burası bir süreliğine hamilelik, bebek hazırlığı gibi konularla sizi sıkabilir :)) Görmemişin oğlu olmuş misali :))

Anlayışınızı ve desteğinizi bekliyorum.

Sevgiler,

4 yorum:

rabbit dedi ki...

İki gun once baktim bloguna yeni birsey yazdin mi diye... bebegin hayirli olsun cok sevindim ...daha cok yaz ozletme kendini sevgiler Sebnem

Adsız dedi ki...

ben de cok uzun zamandir yazmiyorsun diye tereddut etmistim bakip bakmamakta. simdiden tebrikler

Selen dedi ki...

bebeğiniz hayırlı uğurlu olsun:)

Adsız dedi ki...

Tebrikler yaz hadi ama:-) instagramda varmisin